avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 596 soluții astăzi
Forum Activitate Crisidrius

Activitate Crisidrius

Buna ziua! Am o nelămurire cu clasa 0 si sper ca cineva sa ma ajute. Copilul meu face 6 ani in luna iulie,nu l-am inscris la clasa 0 gandindu-ma ca este prea micut de fel si sa stea sa mai copilareasca (de la gradinita mi sa spus ca a face face la ceea ce stie pt varsta lui).Acum la tot ce am citit si am tot auzit de la alti parinti care si-au dat copii la scoala, ar fi ca la anul adica la varsta de 7 ani,el nu o sa intre in clasa I ci o sa faca clasa 0. Asa este? Ce pot face? Stiu ca acum este traziu ca înscrierile la calasa 0 s-au facut deja.Multumesc anticipat!
Buna ziua,se mai deconteaza gradinitele sau nu? Deoarece eu am primit taxa de gradinta pe luna martie. Multumesc!
Buna ziua,am cutit un articol postat de ANAF,din care am.inteles ca firma angajatoare poate acorda o suma de bani pentru taxa gradinitei daca am un copil inscris la o gradinita privata.
Care este adevarul si in ce conditii pot obtine acest sprijin? Multumesc frumos!
Am si eu un baietel care pe data de 8 iulie 2018 face 2 ani.Cand ar trebui sa incep munca pentru a beneficia de acest stimulent?