avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 558 soluții astăzi
Forum Activitate Banu Cristiana

Activitate Banu Cristiana

Bună ziua dacă as avea minim cotizat 15 ani și pe urma as reduce la 6ore programul, cam cât ar ajunge pensia?
Discuție Nelămuriri
Buna seara ,mă afectează cumva daca am avut de -a lungul anilor mai multe joburi, doar unul a fost fara contract,cum se calculează la pensie?, mulțumesc
Buna ziua, daca as ramane insarcinata ,si am contract de antepriza trebuie sa lucrez in ultimii 2 ani 12 luni consecutive cu impozit pe venit respectiv pentru a beneficia de indemnizatie, multumesc frumos, Paste fericit!!
Buna ziua unde pot vedea să văd că angajatorul mi-a plătit impozite,pt că contractul meu a fost reziliat,are vreo legătură?
Îmi cer scuze că v-am stresat dar nu știu ce să fac,că sa pot avea o pensie
Buna ziua încă o data care este diferența între asigurarea de pensie și asigurarea de sănătate, care e mai importantă și am înțeles că se pot plati la ANAF?
Mulțumesc
Buna ziua , mai am o întrebare,daca vreau să plătesc cas,având în vedere am contractul de antrepriza unde să mă duc și cam cat ar fi să plătesc fiind doi ani necotizati
Deci sa înțeleg că se poate
Buna ziua,daca lucrez cu contract antrepriza part time cu impozit plătit de aproape un an ,pot primi indemnizație in cazul in care rămân însărcinată