avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 825 soluții astăzi
Forum Activitate balannn

Activitate balannn

Sa înțeleg ca trec cele 10 zile si pe urma merg sa legalizez hotărârea. Întrebarea este exsista un termen?sau o legalizează pe loc??

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Mergeti sa legalizati hotararea si dupa sa va recuperati permisul.

Am primit amânare aplicare pedeapsa cu 10 zile de apel daca nu se face apel cat mai durează sa îmi recuperez permisul? Va mulțumesc.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Probabil este termenul stabilit pentru judecata in fond a cauzei.
Verificati si pe portal dupa numarul de dosar.





08:06:2018:
Ora estimata: 09:00
Complet: C2a cp/F
Tip solutie:
Soluția pe scurt:
Document:

07:05 2018

Ora estimata 09:00
Complet: c2 cc
Tip solutie:solutionare
Soluția pe scurt in baza art 346 alin 1 cod procedura penala constata competenta si legalitatea sesizării instanței cu rechizitoriul nr.....emis de parchet privind pe inculpat pentru săvârșirea infracțiuni de conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul de către o persoana care are o îmbibatei alcoolică mai mare de 0,80g/lalcol pur in sange prev si ped de art 336 alin 1c.p a administrării probelor si a efectuarii actelor de urmărire penala.Dispune începerea judecăți cauzei Privind pe inculpatul cu drept de contestație in termen de 3 zile de la comunicare.Pronuntata in camera de consiliu azi 07:05:2018
Document :încheiere finala camera preliminara 07:05:2018



Ce se va intampla am șansă sa primesc amânare aplicare pedeapsa ?
Buna ziua mia trimis dela judecătorie comunicare încheiere finala camera preliminară . ce alte proceduri mai urmează? Si am citație sa ma prezint pe 8 iunie la judecătorie. dar am auzit ca trebuie sa mai trimita o citatie
Va mulțumesc pentru răspuns.va cer scuze ca nu cunosc procedurile doar ca vreau sa stiu daca ma cheamă in fata instanței si daca da instanța poate sa sa ma condamne cu amânare sau îmi da cu suspendare condiționată. Sa stiu daca îmi iau adio dela permis.
Sau ma cheamă direct la instanță?

balannn a scris:

Buna seara am comiso si as vrea sa stiu in ce problema ma aflu alcool 1.45 la mie art 336 si mi trimes rechizitoriul ar putea din camera preliminară sa ma condamne fara a mai fi trimes in judecata? Va mulțumesc!

Răspuns la discuția ajutor
am fost surprins la volan sub influenta bauturilor alcolice 1,50 si 1,35 in sange un minor pe scaunul din dreapta si permisul nu il aveam la mine ca doa
r ce fusesem admis la traseu la ce pedeapsa sa ma stept? va multumesc!
Discuție ajutor
infractiune