avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2006 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... ajutor
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

ajutor

infractiune
am fost surprins la volan sub influenta bauturilor alcolice 1,50 si 1,35 in sange un minor pe scaunul din dreapta si permisul nu il aveam la mine ca doa
r ce fusesem admis la traseu la ce pedeapsa sa ma stept? va multumesc!
Ati savarsit 2 infractiuni in concurs. Baut, fara permis si cu un copil in masina, nu stiu ce a fost in capul dvs...
Probabil veti fi trimis in judecata si condamnat. Daca veti obtine permisul intre timp si ulterior veti fi condamnat, permisul se anuleaza.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conducerea autoturismului sub influenta alcoolului g3o g3o Buna ziua.De curand prietenul meu a fost prins beat la volan cu o alcoolemie de 0.76.Am fost opriti de politie si am fost dusi la un spital unde i s-au luat ... (vezi toată discuția)
Alcool la volan Rusu Sergiu Rusu Sergiu Buna seara, pe data de 25.12.2016, am plecat de la rudele mele care stau la 2 străzi de casa mea, dupa ce am băut 3 căni cu vin fiert ( m-am gandit ca nu ar ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! - alcool la volan am fost prins la volan sub influienta bauturilor alcolice cu 0,60alc nu mia venit proba la sange ce mi se poate intampla? in declarati am scris ca am baut doar ... (vezi toată discuția)