Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... buna ziua! - alcool la volan
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

buna ziua! - alcool la volan

am fost prins la volan sub influienta bauturilor alcolice cu 0,60alc nu mia venit proba la sange ce mi se poate intampla? in declarati am scris ca am baut doar 3 beri si martori care au fost in masina au scris la fel
Manuela Rășină, administrator
Sa fiti trimis in judecata.
Individualizarea pedepsei se va face in functie de circumstantele reale si cele personale. In cazul cel mai nefericit pentru dvs, veti fi condamnat si permisul se va anula.