avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 648 soluții astăzi
Forum Activitate David alexandru

Activitate David alexandru

Discuție Buna seara
Buna seara o intrebare va rog un fost condamnat cu suspendare mai are dreptul sa profeseze in meseria de avocat?
Răspuns la discuția Buna ziua!
In orice caz multumesc mult pentru raspunsuri
Răspuns la discuția Buna ziua!
A precizez ca domnii de la sectia aceea care m'au luat atunci eram cu sotia gravida iar cand am vrut sa le dam adresa din Germania unde avem noi rezidenta sa ma citeze nu ne'au lasat sa spunem adresa au spus ca ei stiu cum se scrie nu trebuie sa spunem pe litere si asa au facut erori peste erori
Răspuns la discuția Buna ziua!
A fost geamul unei nenorocite de biserici dar nu era normal sa imi dea cu suspendare? Avand in vedere ca am cazier curat nu am fost citat nu am avut dreptul la aparare nu absolut nimic m'au condamnat in lipsa fara drepturile mele am aflat de proces foarte tarziu cand deja se judeca apelul facut de parchet am luat un avocat care mia luat 350 de euro si nici macar nu sa prezentat la apel asta e justitia in 2018 te condamna fara drept de aparare sau cuvant iar unii asa zisi avocati te inseala ca esti la distanta am scris mail la inalta curte de casatie si justitie sper sa se faca dreptate am un copilas de 6 luni e absurd sa ma bage in inchisoare pentru un nenorocit de geam
Discuție Buna ziua!
Am o intrebare pentru dumneavoastra, am de executat pedeapsa de un (1)an cu executare pentru un geam spart, problema este ca eu cu sotia am trimis bani unui avocat din Timisoara, respectiv toate daunele materiale si juridice, ca sa plateasca, noi suntem in Germania, si am aflat ca trebuie sa am minimum 3 ani de pedeapsa pentru ca nemtii sa ma extradeze,voi executa aici pedeapsa(Germania)?
Mentionez ca am trimis toate actele la avocat, certificat de nastere al copilului precum ca avem un copil minor, adresa din germania, toti banii, contract de munca.. Dar ceva necurat este la mijloc daca am primit un(1) an cu executare pentru un geam spart, cu toate daunele platite(speram)
Va multumesc frumos, asteptam un raspuns, o zi frumoasa.
Răspuns la discuția Abuz
Va multumesc domnule avocat
Discuție Abuz
Revin cu o intrebare va rog, cum as putea formula o plangere la CEDO impotriva parchetului consider ca fac abuzuri extreme avand in vedere ca pentru o fapta minora de tentativa de furt la care ei m'au incadrat find la prima abatere cu cazier curat stabilit in germania copilul nascut in germania ei doresc sa ma condamne la 3ani cu executare si sa imi distruga viitorul si familia nefind citat niciodata
Răspuns la discuția Penal
Va multumesc pentru raspunsuri
Răspuns la discuția Penal
Domnule avocat nu exista prejudiciu nu am sustras nimic pur si simplu am spart un geam eu locuiesc in germania iar cand sa intamplat asta am dat adresa din germania sa ma citezr la proces dar nu am primit nimic
Răspuns la discuția Penal
Va multumesc mult un alt aspect vreau sa va mai intreb eu in doi februarie anul acesta am fost condamnat se poate emite un mandat european? Precizez ca ieri am aflat pe internet