avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 375 soluții astăzi
Forum Activitate Paul.a

Activitate Paul.a

Credeți-mă ca am fost pana acum la 3 si toți miau spus ca încearcă dar nu ma asigura cu nimic

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Mergeti cu actele la avocat ca sa va lamuriti.
Este unul din atributele conferite de lege avocatilor si legea prevede ca si drept acest lucru celor care au probleme juridice.
Nu exista modalitate mai rapida de a va lamuri decat sa mergeti cu actele la avocat.

Întreținerea era sa le ofer un trai decent cu medicamente și toate cele necesare și cu înmormântarea după obiceiul locului .La socru iar făcut-o ca eram acolo în schimbul întreținerii ne dădeau casa cu pământ și cu bunuri .La cartea funciara eu figureze a fi intabulata si pe mine

Antoanela Geaman a scris:

Si ce se obține in schimbul întreținerii?

Este doar contract de întreținere nu vânzare cumpărare cu clauza

Antoanela Geaman a scris:

Dacă aveți contract de vanzare -cumpqrare cu clauza de intretinere ati avea dreptul ...trebuie insa studiat cazul in speta

Buna ziua am cu fosti socri un contract de întreținere facut in 2010 Socrul meu a murit în 2014 iar în 2016 am divorțat si a rămas fosta sa grijeasca de mama sa eu nu am mai contribuit cu nimic de atunci ,am plecat în chirie,din câte mi sa mai spus eu acolo am partea lui fostu socru,menționez ca eu am investit ceva bani acolo ca și acum plătesc rate .Întrebarea mea este am cu adevărat parte acolo noi nu am făcut prtaj după divorț acum as vrea sa ma întorc înapoi sa locuiesc acolo unde am construit eu ,am făcut o camera dintr-un grajd îmi poate interzice sa ma mut acolo
Lucrez la o fabrica de automotive la salariul negociat avem și bonusuri .de prezenta de flux continuu și de categorie .Întrebarea mea este .are dreptul angajatorul sa retina din bonusul acordat dacă eu ca operator am făcut rebuturi sau mi-au scăpat si nu l-eam observat.acestea fiind găsite la verificarea acestora .multumesc
Discuție Taxa auto
Oare daca pe cererea de restituire a taxei auto am trecut gresit nr de inmatriculare imi voi primi bani sau se ia dupa seria de la masina
Am contract intretinere cu parinti sotiei acum un an am divortat socru a murit inainte cu doi de a divorta eu am plecat pe chirie oare mai am vreun drept daca ar fi sa fac partaj si ce drepuri am