avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 758 soluții astăzi
Forum Activitate Carmaci

Activitate Carmaci

Sunt căsătorită de 27 de ani . Soțul a contractat un apartament de 2 camere dând avansul însă ratele le -am plătit impreuna . Acum nu vrea sa imi faca buletin si vrea sa vândă casa sa ma arunce in strada . Ce pot face ca nu am casa si pe numele meu si nu am nici bani ! Avem 2 fete pe una crească o dea afara impreuna cu mine . Ce ma sfătuiți sa fac ?
Sunt cu soțul de 24 de ani el a dat avansul casei dar ratele le-am platit împreună .Am lucrat amândoi .Casa este pe numele lui .Vrea să mă arunce în stradă spunând că eu nu sunt pe act .Cum pot opri vânzarea .Se poate face proprire pe acesta vânzare??Avem și alte bunuri cumpărate împreună însă el spune că mă arunca în stradă cu toate că am crescut și doi copii împreună . !! Mă puteți ajuta sa îmi spuneți cum pot proceda .Nu pot face partajul eu ,el are actele eu am doar o copie .Am schimbat in casa tot ,este un apartament cu 2 camere dar eu cu fata ceea mică vom fi aruncate în stradă ?? Ceea mare s-au aliat cu el promițându-i bani din vânzarea casei noastre .Ce mă sfătuiți că pot face ??