avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 870 soluții astăzi
Forum Activitate Constantin 1411

Activitate Constantin 1411

Răspuns la discuția Bonuri de masa
Dar din banii pe care trebuie sa-i iau este corect sa-mi opreasca din bani si sa dea tichete in completarea salariului ? Nu peste salariu ne dau bonuri , din salariu se opresc bani si se dau tichete in completarea salariului
Discuție Bonuri de masa
Bonurile de masa in contractul meu de munca nu apareca ar trebui sa beneficiez, insa noua ne dau bonuri de masa si difera de la luna la luna. Intr-o luna lucrez 180 de ore , la salariu primesc din suma care trebuie sa o primesc o parte sunt bani iar o parte tichete de masa. Exemplu intr-o luna fac 180 de ore si trebuie sa iau 1500 RON dar eu primesc 1300ron si de restul bonuri . Este corect? Multumesc anticipat
Răspuns la discuția Ore de noapte


Cornel Vasile a scris:

In conditiile acestea, nu se acorda spor de noapte ... vedeti art.125 si art.126 C.mun.

Ok multumesc frumos
Răspuns la discuția Ore de noapte


Cornel Vasile a scris:

16 ore din câte în total?

16 din 170
Discuție Ore de noapte
Am lucrat 16 ore de noapte si au fost platite la fel cu cele de zi este corect
Răspuns la discuția Concediu odihna
21 zile
Discuție Concediu odihna
Daca plec in luna aVII-a din firma de cate zile de concediu beneficiez
Discuție Vechime munca
Vechimea din cartea de munca mai trebuie adeverita cu alt document in instanta
Am avut 10 zile de concediu medical incepand de vineri cate ore se ponteaza? se iau si sambetele si duminicile la calcul? Adica 10zile x 8 ore=80 ore
Răspuns la discuția Proces M.Ap.N.
Da am fost instiintat prin mail ca a fost respinsa contestatia mea si au zis ca hotararea comisiei de constetatii au trimis un document din data de 17.04.2018 care nu a ajuns nici in data de azi la mine. Costa ceva procesul sau daca nu castig procesul trebuie sa platesc ceva? Multumesc frumos