avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 968 soluții astăzi
Forum Activitate cocococo44

Activitate cocococo44

Exista vreo lege care ma obliga sa am cont bancar? Care este legea care imi da dreptul sa refuz sa imi deschid un cont bancar?
Buna ziua ,aș dori să știu dacă pot fi executat silit in cazul in care nu am nimic pe numele meu și șanț căsătorit,aș dori să știu dacă executorul se poate îndrepta spre bunurile soției.va multumesc
Puteți să mi spuneți legea prin care executorul își desfășoară atribuțiile și ce lege i impune să nu poată executa alte bunuri decât cele a debitorului
BunA,aș dori să știu ce lege art aliniat spune asta cum că doar bunurile mobile imobile conturi pe numele debitorului se pot executa.multumesc
Buna,am avut un credit la Credius de 2700 Ron,și am de plata 15000 de ron.ma m îmbolnăvit rău și nu am mai putut plăti rata de 250 Ron pe luna .creditul era pe 3 ani .acu MM șanț f bolnav,nu am casa,auto,nimic pe numele meu.sant căsătorit,soția lucrează,un copil minor,iar cel mare este handicap grav 2,.eu momentan am pensie boala 800 Ron.intrebarea mea este daca mă poate executa prin soție pt că toate bunurile șanț pe numele ei și dacă poate sa mi retina din pensia de boala.astept un răspuns și suflet va rog,daca se poate pe mail aeugen89@yahoo.com.mult respect
Buna,iti multumesc pt raspuns,asta e,vom vedea ce va fi.o zi pla/cuta
Buna ziua,referitor la intrebarea dvs,mai mult cred ca politistul pt ca cu procurorul nu am stat de vb,va multumesc ptr raspuns,numai bine
Salut,acest lucru sa petrecut acum 2 ani cand lucram ca si badiguard,si pe deasupra nici nu la-m batut ci doar l-am bruscat putin,iar el ...si-a scos 8 zile de la legist ??camerele arata tot,iar el zice ca dupa csteva ore de la incident lam urmarit si lam batut.e fals si mincinos.de un an sant f bolnav si daca nu eram dovedeam.hai sa nu fim cinici si daca poti da-mi un raspuns
Sant inculpat,intr-un dsar de loviri si a. V.,nu pot face poligraful pt ca sant f bolnav,ce va fi in continuare?