avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 429 soluții astăzi
Forum Activitate Daniela6799

Activitate Daniela6799

Multumesc frumos pentru raspunsuri,

Am fost azi la un contabil si situatia sta asa:
Eu am avut o microintreprindere in 2012-2013, si mie imi zice acel contabil ca eu pe aceasta decizie apar ca PFA desi nu stiu cum, ca nu am depus niciodata acte pentru PFA .
Intrebarea este daca ma duc la fisc sa ma interesez ce sa intamplat defapt pot fi somat sa
platesc acesti bani de care eu nu inteleg de unde ii am de plata?
Nu stiu cum de figurez in evidentele ANAF ca PFA ca eu am avut acesta microintreprindere si atat la care am platit toate datoriile si am inchis-o in ianuarie 2014...
Multumesc inca o data anticipat !!!
Buna ziua.
Am primit azi in posta o "DECIZIE DE IMPUNERE ANUALA" ? 630
In aceasta decizie scrie anul 2013, si ca as avea de plata suma de 4180 LEI
Nu stiu de unde vine aceasta decizie? dar pana acum nu am primit niciodata nimic ca as fi restant cu plata la ANAF (din 2013 )
Scrisoarea este datata 08.08.2018 si am primit-o astazi ?
Intrebarea este cum este posibil sa primesc ceva de plata din 2013 in anul 2019?
De unde aceasta datorie, si de ce pana acum nu am primit nimic ?
As dori sa stiu daca totusi exista aceasta datorie, ea nu s-a prescris pana la ora actuala?
Multumesc anticipat !!!!
Răspuns la discuția Schimbarea CI
Multumesc pentru raspuns in primul rand,
Dar vedeti asta e problema am fost la starea civila si am incercat sa scot duplicat si ei mi-au zis ca nu pot sa-mi elibereze fara CI, eu am incercat sa le explic ca pentru asta imi trebuie duplicatul si ei au spus ca nu se poate altfel nu au cum sa mi-l dea fara CI ....
Discuție Schimbarea CI
Buna ziua, Am pierdut certificatul original de casatorie (am doar copie)
in acest caz cum pot sa-mi fac noua CI in urma casatoriei? se poate numai cu copia sau ce ar trebui sa fac?
Multumesc anticipat
Discuție Control Medical
Buna ziua,
As avea si eu o intrebare:
in urma castoriei trebuie sa-mi schimb CI
dar am pierdut cert. de casatorie si dureaza pana sa-mi fac CI.
Intrebarea mea este pot face un control medicat fara CI suint gravida in luna a 5-a? daca da care este procedura, Multumesc anticipat !!!