avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 998 soluții astăzi
Forum Activitate Prata

Activitate Prata

acum un an mi-a fost retinuta cartea de id a masini pe motiv ca nu pot circula in italia fiind rezident de mai mult de 1 an am platit si o amenda dar nu mi-au dat nici o hartie sa pot
sa o aduc in romania. pe data de 08/11/2018 a fost trimi
sa cartea de identitatea a masini in romania de catre consulatul roman de la triestesi de atunci i sa pierdut urma au trecut 6 luni de cand e in romania si nu stiu unde sa apelez unde sa sun ,va rog din suflet daca ave
ti astept un raspuns daca e posibil informati unde ajung documentele trimise de consulate




Răspuns la discuția Talon retinut
Multumesc mult
Discuție Talon retinut
Unde anunge talonul masini retinut in italia mentionez ca a fost trims la consulat dar de acolo nu mai stiu unde va fi trimis si de unde il pot ridica, va multumesc
C.I. mi-a fost retinut in italia eu fiind rezidenta ce ar trebui sa fac sau cum intru din nou in posesia certificatului de imatriculate ,deoarece nu mi-au dat nici o informatie ce ar trebui sa fac!
Certificatul de imatriculare mi-a fost retinut de politia italiana pe motiv ca sunt rezident in italia mai mult de un an ,cum recuperez talonul sau unde va ajunge deoarece ei nu mi-au explicat ce trebuie sa fac !!