avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 877 soluții astăzi
Forum Activitate Serban0506

Activitate Serban0506

Multumesc!
Multumesc!
In cat timp trebuie sa depuna victima plangere de la data evenimentului rutier? Daca reusesc sa ma impac cu victima mai am probleme?
In cat timp trebuie sa depuna victima plangere de la data evenimentului rutier? Daca reusesc sa ma impac cu victima mai am probleme?
Buna ziua...in septembrie 2015 am primit o condamnare de 2 ani si 2 luni cu suspendare pe un termen de incercare de 3 ani, in iunie 2018 am facut un accident rutier in sensul ca am lovit un copil de 12 ani care traversa strada fara se asigure si fara sa fie trecere de pietoni copilul a stat 1luna si 2 sapt in spital vina mea este ca circulam cu o viteza de 70 80 km/h unde limita era de 50km/h ce probleme pot avea tinand cont ca eu ma aflam in perioada termenului de incercare va rog cateva pareri si sfaturi multumesc!
Buna ziua...in septembrie 2015 am primit o condamnare de 2 ani si 2 luni cu suspendare pe un termen de incercare de 3 ani, in iunie 2018 am facut un accident rutier in sensul ca am lovit un copil de 12 ani care traversa strada fara se asigure si fara sa fie trecere de pietoni copilul a stat 1luna si 2 sapt in spital vina mea este ca circulam cu o viteza de 70 80 km/h unde limita era de 50km/h ce probleme pot avea tinand cont ca eu ma aflam in perioada termenului de incercare va rog cateva pareri si sfaturi multumesc!
Discuție Accident rutier
Buna ziua in urma cu o luna am facut un accident rutier mai precis un copil de 12 ani mi-a sarit in fata fara sa se asigure si fara sa fie pe trecere...vroia sa treaca strada pt a ajunge la un magazin a fost internat in spital 29 de zile a fost transportat cu elicopterul pe o distanta intre orase de 30 km intrebarea mea este: se platesc zilele de spitalizare ale copilului si transportul cu elicopterul sau statul suporta cheltuielile el fiind minor?
Discuție Accident rutier
Buna ziua in urma cu o luna am facut un accident rutier mai precis un copil de 12 ani mi-a sarit in fata fara sa se asigure si fara sa fie pe trecere...vroia sa treaca strada pt a ajunge la un magazin a fost internat in spital 29 de zile a fost transportat cu elicopterul pe o distanta intre orase de 30 km intrebarea mea este: se platesc zilele de spitalizare ale copilului si transportul cu elicopterul sau statul suporta cheltuielile el fiind minor?
Răspuns la discuția Buna seara - accident cu victimă
In primul rand prioritara este viata copilului sa-i dea D-zeu zile pentru asta ma rog acum...tinand cont de faptul ca copilul de 12 ani nu era pe marcaj pietonal si nu s-a asigurat dupa parerea mea din ce m-am documentat cred ca putem vorbi de culpa comuna in care principalul suspect este familia copilului tinand cont ca el este minor

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

S-a deschis dosar penal si se vor face cercetari.
O sa se dispuna efectuarea unei expertize care sa stabileasca dinamica producerii accidentului.
Aveti dreptul sa formulati obiectiuni si sa va angajati expert parte.


Am si eu nevoie de cateva detalii in legatura cu un accident rutier am facut o depasire a unui tir pe marcaj discontinu ajungand pe la jumatatea depasirii apare linia continua grabesc depasirea ajung in fata tirului pe sensul meu de mers mai fac cativa metri cu masina si brusc imi sare un copil in fata...copilul este in coma va rog cateva pareri