avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 711 soluții astăzi
Forum Activitate Cristib159

Activitate Cristib159

Va rog frumos sa ma lamuriti daca in contextul actual al starii de urgenta sunt necesare analizele periodice pentru medicina muncii si atestare profesionala.
Am pus aceasta intrebare pentru ca mi s-a solicitat sa le fac urgent pentru ca luna urmatoare imi expira avizul medical cu apt de munca.
Astept raspunsul dvs. daca se poate si cu articolul din lege care reglementeaza aceasta
Va multumesc
C. Buia
Răspuns la discuția Persoane trrecute la intretinere
Mulțumesc mult!
Răspuns la discuția Persoane trrecute la intretinere
Bine am inteles acest lucru insa va rog daca puteti sa mă ajutați cu articolul de lege care reglementează acest lucru
Sunt în cadrul asociației noastre persoane care nu vor sa creada ca legea a fost modificata și doresc sa le dau nr articolului in care este aceasta prevedere.
Personal am căutat insa cred ca nu unde trebuie și nu am găsit dovada
Multumesc
Conform noii legi a asociațiilor de proprietari , de la ce varsta se trec la intretinere copii ?
Mulțumesc
Multumesc!
Daca in cadrul comitetului executiv se decide ca unui locatar sa-i fie inghetata suma ce reprezinta penalitati la plata cotelor de intretinere , la cererea scrisa si cu angajament de plata a acestuia , este legal sau nu.
Mentionez ca in cadrul asociatiei nu sunt facturi restante catre furnizori iar penalitatile sunt de 0,2 pe zi si acestea se constituie intr-un fond separat , iar penalizarile existente la data la care s-a semnat angajamentul vor fi platite ulterior datei la care se achita integral suma de la cotele restante.