avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 888 soluții astăzi
Forum Activitate Irina.Stefanescu

Activitate Irina.Stefanescu

Răspuns la discuția Calcul indemnizatie
Multumesc!
Puteti sa imi explicati care este modul de calcul?
Cum se calculeaza exact? sa stiu la ce indemnizatie sa ma astept.
Buna ziua!
Dupa 7 luni de la nasterea primului copil m-am intors la munca. Urmeaza sa nasc in luna decembrie cand el va avea 1 an si 10 luni.
Intrebarea mea este daca e adevarat ca pentru calculul indemnizatiei pentru al doilea copil de ia in calcul si alocatia primului, stimulentul de insertie si primele primite de Paste si de Craciun.
Multumesc frumos!
Multumesc frumos!
Puteti sa imi spuneti va rog ce acte ar trebui depuse la somaj si cum se va calcula indemnizatia? Multumesc frumos!
Inainte eram angajata in alta parte pe per nedeterminata, am ramas insarcinata si am inceput din nou munca la actualul loc de munca in momentul in care avea copilul 7 luni. Nu a fost nimic calculat. Daca ar fi fost as mai fi asteptat cateva luni :)
Buna ziua!
Sunt angajata pe perioada determinata de 1 an, aceasta expirand pe 5 septembrie.
Am ramas insarcinata si ar trebui sa nasc la finalul lunii decembrie.
Probabil angajatorul nu imi va prelungi contractul de munca. Cum ar trebui sa procedez din septembrie?
Chiar daca sa zicem ca ar fi cazul(desi sper sa nu) de sarcina cu risc, in septembrie cand expira contractul nu as putea sa am concediu medical.
Va rog sa imi dati un sfat. Cum ar fi cel mai bine sa fac?
Răspuns la discuția Parcelare teren
Multumesc frumos!
Discuție Parcelare teren
Buna ziua! Va rog sa ma lamuriti intr-o problema.
Am luat cu sora mea 10 ari de teren pe care i-am impartit in 2.
Pe parcela noastra am inceput sa facem deja o casa.
Acum vecinul de langa ea i-a vandut parcela din care vrem sa luam si noi 2 ari.
Cum e mai simplu? Sa facem dezmembrarea si sa facem actele pt cei 2 ari acum cat suntem in constructie(afecteaza cu ceva daca avem toate avizele pt cei 5 ari?) sau dupa ce terminam ar fi mai simplu sa ii alipim.
Sora mea doreste si ea in toamna sa inceapa constructia si trebuie sa ia avizele acum.