Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Calcul indemnizatie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Calcul indemnizatie

Buna ziua!
Dupa 7 luni de la nasterea primului copil m-am intors la munca. Urmeaza sa nasc in luna decembrie cand el va avea 1 an si 10 luni.
Intrebarea mea este daca e adevarat ca pentru calculul indemnizatiei pentru al doilea copil de ia in calcul si alocatia primului, stimulentul de insertie si primele primite de Paste si de Craciun.
Multumesc frumos!
Stimulentul de insertie nu intra in calcul , restul da.
Multumesc!
Puteti sa imi explicati care este modul de calcul?
Cum se calculeaza exact? sa stiu la ce indemnizatie sa ma astept.