Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Cum se calculează indemnizația?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Cum se calculează indemnizația?

Dacă pana în octombrie 2017 am beneficiat de indemnizatie crestere copil și apoi am luat stimulent de inserție și salariu de la doua societăți și urmează sa nasc în octombrie anul acesta.,Cum se va calcula indemnizația având în vedere ca se calculează ultimile 12 luni din 24?ce venituri se iau în calcul?Mulțumesc
Cornel Vasile, Consilier juridic
Se ia in calcul numai veniturile din salarii , stimulentul de insertie nu intra in calculul indemnizatiei pentru CCC.