avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 723 soluții astăzi
Forum Activitate alexia2004

Activitate alexia2004

multumesc..pai tocmai, in caz de licitatie, nu mai ramane nimic..creditul garantat are o valoare mai mare decat garantia in sine..:(
=D>Multumesc! mai am o intrebare de 10 puncte: ANAF ma poate executa pe casa-care e constituita garantie la creditul bancar? Ar putea avea prioritatea asta..aberanta?:stunned:

Buna ziua ,
oameni buni ,va rog ajutati-ma cu o lamurire: ANAF mi-a pus poprire pe conturile bancare- iar aceste conturi nu sunt conturi curente, ci conturi de credit. Bineinteles ca soldul este 0 barat, ce mai poate urma in aceasta situatie?
Mentionez ca am poprire si pe contul unde eu trebuie sa depun rata la un credit cu garantie ipotecara,,
Care esti specializat pe executari fiscale si bancare? Am mare nevoie de ajutor
HELP!!! ce mai pot face..
IIdeea ar fi, ca si banca vrea sa ma execute silit..:stunned:

Buna ziua ,
oameni buni ,va rog ajutati-ma cu o lamurire: ANAF mi-a pus poprire pe conturile bancare- iar aceste conturi nu sunt conturi curente, ci conturi de credit. Bineinteles ca soldul este 0 barat, ce mai poate urma in aceasta situatie?
Mentionez ca am poprire si pe contul unde eu trebuie sa depun rata la un credit cu garantie ipotecara,,:((
Care esti specializat pe executari fiscale si bancare? Am mare nevoie de ajutor:(
HELP!!! ce mai pot face..;)
Multumesc frumos pentru raspuns, swaiwa2003, si tuturor..ideea este sa taraganez macar pana la sfarsitul anului, chestia cu executarea..pana voi putea sa platesc din restante; culmea e, ca eu chiar vreau sa platesc#-o
Cu toate astea, incaz de executare, nu se acopera nici macar datoria catre creditorul ipotecar, asa ca cealalta banca..cere executarea cam degeaba/ complicat rau, cu datoriile astea..:sorry:
*poprire...:( scuze
MUltumesc pentru raspunsurile date, si scuze pentru exprimarea cam ambigua..
Se subintelege, ca la creditul cu ipoteca am platit cat de cat ratele, dar la celelalte nu am mai reusit..si am porire pe conturi, facuta de administratia financiara. Soarta..:((
Buna seara,
ziceti mey si mie, cum e treaba cu executarea asta silita: daca am un credit garantat cu ipoteca, pe un imobil a carei valoare (actuala) este mai mica decat insasi creditul luat; poate alta banca- la care am un credit negarantat- sa ceara executarea silita?..eu ce pot face? in situatia in care, daca se cere executarea silita, nu s-ar acoperi nici macar creditul pt.care am constituit garantia.., iar cealalta banca nu ar putea profita cu nimic?:sorry: help#-o