avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 579 soluții astăzi
Forum Activitate CristiIgnea

Activitate CristiIgnea

Răspuns la discuția uzucapiune abuziva??
Scuze pt. tonul meu mai agresiv,poate am exagerat,dar mi-am amintit de 2 procese pierdute din cz . unor avocati dezinteresati(altfel nu-mi explic).
Sarbatori fericite si un an plin de impliniri,la toata lumea.
Răspuns la discuția uzucapiune abuziva??
avlil de ce vrei sa-mi intaresti spusele de mai sus,majoritatea dintre voi avocatii sunteti paraleli cu sistemul judiciar,iar ceilalti vor sa te jupoaie.
Daca esti asa de "citit" ofera-i un sfat la respectivul domn,ce sa faca,sau la voi totul costa?.Se pare ca Eu am fost cel cel care l-am sfatuit cel mai aproape de realitate,restul ati fabulat!(experienta zero)
Răspuns la discuția uzucapiune abuziva??
Puteti verifica starea terenului daca aveti nr. de c.f. sau adresa,asa am verificat eu.Plangerea penala o faci impotriva celui care s-a intabulat pe teren,pt inselaciune,cred ca poti verifica si la primarie starea terenului,cel mai bine este consultarea cu un jurist,mare atentie la juristi sau avocati,multi sunt habarnisti,le trebuie o saptamana sa te puna in tema cu ce sa faci,ai dovada de fata,cati juristi de pe acest forum ti-au raspuns.
Răspuns la discuția uzucapiune abuziva??
Daca terenul este intabulat,inseamna ca s-a intabulat in urma unui proces civil.Nu mai puteti deschide alt proces civil sa-l desfintati pe primul.Singura solutie este o plangere penala>Dar mai bine cunosc problema respectabilii avocati sau consilieri juritici de pe acest forum.Ma intreb : de ce nu va raspund? ;)
Răspuns la discuția debitor actionar la un srl
Multumesc de raspunsuri,dar astea le stiam si eu - fara nici o pregatire juritica! :(
Răspuns la discuția rog un sfat
un litigiu nou, ce ar insemna?tinand cont ca firma are diverse utilaje,autoturisme.
Discuție rog un sfat
Ma numesc Cristian Ignea si as dori un sfat de la dvs.

Ce as putea face fata de un debitor, care impreuna cu un prieten si-a deschis un S.R.L ,capital social 200 roni,dar firma detine diverse bunuri.
Precizez ca am titlul executoriu,si pana acuma nu am avut ce sa execut deoarece persoana respectiva nu avea bunuri pe numele lui.Eu,persoana fizica, l-am imprumutat pe el tot persoana fizica,anul trecut cu o suma de bani,suma care nu mi-a fost restituita .

Dar daca debitorul meu crediteaza firma,exista posibilitatea de a pune sechestru pe creditul acordat.?

Am citi pe net despre legea falimentului,tinand cont ca suma ce o are de restituit persoana rerpectiva este de 8500 de euro,nu as putea sa cer falimentarea firmei unde este actionar impreuna cu un prieten,deoarece banii eu i-am dat inainte de-as infinta firma cu raspunde limitata(SRL)?


Multumesc anticipat Cu stima Cristi
Răspuns la discuția debitor actionar la un srl
Am citi pe net despre legea falimentului,tinand cont ca suma ce o are de restituit persoana rerpectiva este de 8500 de euro,nu as putea sa cer falimentarea firmei unde este actionar,deoarece banii eu i-am dat inainte de-as infinta firma?
Răspuns la discuția debitor actionar la un srl
Multumesc pt. raspunsuri.
Dar daca debitorul meu crediteaza firma,exista posibilitatea de a pune sechestru pe creditul acordat.?
Ma numesc Cristian Ignea si as dori un sfat de la dvs.

Ce as putea face fata de un debitor, care impreuna cu un prieten si-a deschis un S.R.L ,capital social 200 roni,dar firma detine diverse bunuri.
Precizez ca am titlul executoriu,si pana acuma nu am avut ce sa execut deoarece persoana respectiva nu avea bunuri pe numele lui.Eu,persoana fizica, l-am imprumutat pe el tot persoana fizica,anul trecut cu o suma de bani,suma care nu mi-a fost restituita si depaseste 3000 de euro.

Multumesc anticipat Cu stima Cristi