avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 698 soluții astăzi
Forum Activitate Cami cami

Activitate Cami cami

Comisia de la Bucuresti e pusa pe taiat pensii,si nu.i intereseaza daca esti cu probleme de sanatate.Eu am 16 ani de vechime si mi.au taiat pensia.iar altii fara 1 an de vechime au pensii de boala
Am facut si contestatie.dar fara niciun rezultat.Eu fiind cu probleme de sanatate din 2003.
Răspuns la discuția Pensie
In urma revizuirii la institutul de expertiza a capacitatii de munca din Bucuresti,mi sa taiat pensia de boala.Eu fiind cu probleme din 2003 si cu acte doveditoare .internari etc.
Discuție Somaj
Mi sa taiat pensia de boala,pot beneficia de somaj?deoarece din cauza problemelor de sanatate nu pot sa lucrez!
Vreau sa prestez curatenie la o doamna,ocazional.Adica odata la saptamana..si nu stiu cat sa.i cer.Ajutati.ma..are apartament 2 camere
Răspuns la discuția Decizie pensie-boala
Mi sa taiat pensia de boala..Dupa cat timp pot sa.mi depun din nou dosarul?
ACEASTA E REALITATEA,.ESTI UMILIT CAT TE TINE LA INSTITUTUL DE EXPERTIZA BUCURESTI.SI APOI TE TRIMIT ACASA FARA PENSIE.
Imj pare rau sa o spun,dar cei de la Expertiza Bucuresti nu tin cont de problemele de sanatate care le ai.,Eu sunt bolnava si au vazut cate medicamente inghit,dar te umilesc in ultimul hal.De ce hartiile si diagnosticurile si documentatia de la medicii locali unde locuim nu sunt luate in seama?Sunt colegii dansilor,de ce ii denigreaza Comisia de Expertiza Bucuresti???pentru ca vor dansii sa taie pensiile?
Va multumesc!!
Ieri la comisie aceeasi persoana cu acelasi diagnostic ca si al meu,...in urma contestatiei i sa dat gradul de pensie inapoi.De ce atata umilinta?