avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Activitate ionell2003

Activitate ionell2003

Răspuns la discuția Marturie mincinoasa
Buna seara,deci este EXCELENT. Ce tot atatea batai e cap cand "GIGI GHEORGHE" care mi-a vandut masina mi-a zis verbal ca totul e in regula. Tot verbal ii spun si eu politistului cu ce drept m-a mai oprit cand eu am garantia verbala…..Exact asta ii ofer,garantia verbala a lui "GIGI GHEORGHE" ca eu conduc o masina in regula….PA,sanatate si virtute,du-te invartindu-te,nu am ce acte sa-ti dau,iti dau garantiile verbale ale lui "GIGI GHEORGHE" Si daca mai comenteaza mult am dreptul sa-i si fac reclamatie pentru abuz in serviciu.
FELICITARI ROMANIA !!!! Patria SAMSARILOR CINSTITI !!!!
Răspuns la discuția Marturie mincinoasa
Buna seara,asta este un super raspuns. De aici inteleg ca eu daca imi cumpar o masina pe baza unui acord verbal,pot circua cu ea fara a avea nevoie de acte,doar am un acord verbal. De asemeni pot circula cu ea fara ITP,deoarece am un acord verbal ca masina este in regula. EXCELENT raspuns. De acum ma simt in siguranta pe strazile ROMANIEI . si dumneavoastra va simtiti la fel !!! FELICITARI pentru abordare si pentru raspuns !!!
Răspuns la discuția SAMSARI AUTO
Buna seara,asta este un super raspuns. De aici inteleg ca eu daca imi cumpar o masina pe baza unui acord verbal,pot circua cu ea fara a avea nevoie de acte,doar am un acord verbal. De asemeni pot circula cu ea fara ITP,deoarece am un acord verbal ca masina este in regula. EXCELENT raspuns. De acum ma simt in siguranta pe strazile ROMANIEI . si dumneavoastra va simtiti la fel !!! FELICITARI pentru abordare si pentru raspuns !!!
ACESTE MINIME VERIFICARI FACUTE DE MINE, DA DREPTUL SAMSARILOR SA INSELE,SA NU PREZINTE CERTIFICAT FISCAL.
Nu este un raspuns bun.
Răspuns la discuția SAMSARI AUTO
Nu detine calitatea de vanzator. In cartea masinii este un proprietar .Are acte de vanzare cumparare catre o doamna, din data de 2.10.2011, nesemnat de acea doamna in calitate de cumparator.Pe talon scrie instrainat catre acea doamna la data de 2.10.2011.Din acel moment sunt 30 de zile pentru a se trece masina Cu toate astea masina a avut ITP . Eu am facut actul de vanzare cumparare cu unul dintre samsari.A trecut numele doamnei pe acel act fara a avea nici o imputernicire si a semnat samsarul.
Acea doamna nu are nimic la fisc pe numele ei
.Masina are foarte multe datorii pe numele celui din carte. Samsarii stiau de aceste datorii.AM fost luat de fraier,am gresit
.Nu am stiut cum se procedeaza.Asta inseamna ca nu e inselatorie,fals si uz de fals? Cum ne putem apara in fata unor astfel de fapte ?
Din inregistrarile telefonice reiese clar inselatoria si uzul de fals,cu toate astea ei sunt cinstiti iar eu cel Rau intentionat.Sincer ma vad in fata unei inselatorii " cinstite" .
Stiau de datoriile la fisc si nu au zis nimic. Daca vroiam sa iau un cotet de gaini,luam un cotet de gaini,dar cu masina se merge pe drum,e un pericol.Masina nu e un scaun sau un fier de calcat. E imposibil sa nu imi gasesc dreptatea.
Mi-au propus sa ma duc in Bulgaria sa inmatriculez masina acolo,dupa care sa inmatriculez masina in Romania pentru a se pierde urma datoriilor. Dar au declarat ca eu am fost cel care a zis asta.Contrar celor inregistrate . Politia,procuratura a luat drept corecta declaratia lor.

Asta nu inseamna ca dandu-mi seama de greseala ,de inselatorie dupa aceea sa nu pot face nimic. Mai mult sa fiu si amenintat ca vor veni peste mine in casa, ma vor lua la bataie ......
Ce facem aici? Cadem prada asa usor in fata samsarilor ?
Discuție SAMSARI AUTO
Buna seara,
Va scriu cu o problema legata de 2 samsari auto.
Am cumparat o masina de la 2 samsari auto,am convorbirile telefonice inregistrate cu ei,acte care dovedesc falsul in acte si inselatoria,precum si declaratiile lor,mincinoase sicontradictorii intre ele..
Am pierdut un proces cu ei,cu toate ca aveau declaratii mincinoase si contradictorii.
Acum sunt la al doilea proces,cu o alta firma de avocatura,dar se pare ca nu au timp de dosarul meu,tot taraganeaza lucrurile si nu avem comunicare.Din cauza acestui cabinet de avocati am fost decazut din drepturi si am simpla presimtire ca voi pierde si acest proces.
MAi exista in tara asta avocati care vor sa bagam in puscarie 2 nemernici,doua scursuri ale societatii?
Exista pe undeva un astfel de avocat? Sau chiar trebuie sa ne facem dreptate si pe alte cai ?
Poate anuntul meu pe acest forum este cam dur,dar este realitatea cruda.
Multumesc!
Răspuns la discuția Carte de munca si lichidare
Buna ziua!
Eu am facut contract individual de munca cu angajatorul,dar din martie si pana acum nu mi-a completat incartea de munca,in plus de asta am gasit scris cu pixul pe contract "FCM" .Sa insemne ca sunt fara carte de munca,de aici rezultand si faptul ca nu mi-a platit taxele aferente unui contract individual de munca?Daca am contractul se mai poate scrie in cartea de munca periaoda din contract?
Multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Carte de munca si lichidare
Buna ziua!
Eu am facut contract individual de munca cu angajatorul,dar din martie si pana acum nu mi-a completat incartea de munca,in plus de asta am gasit scris cu pixul pe contract "FCM" .Sa insemne ca sunt fara carte de munca,de aici rezultand si faptul ca nu mi-a platit taxele aferente unui contract individual de munca?Daca am contractul se mai poate scrie in cartea de munca periaoda din contract?
Multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Carte de munca si lichidare
Buna ziua!
Eu am facut contract individual de munca cu angajatorul,dar din martie si pana acum nu mi-a completat incartea de munca,in plus de asta am gasit scris cu pixul pe contract "FCM" .Sa insemne ca sunt fara carte de munca,de aici rezultand si faptul ca nu mi-a platit taxele aferente unui contract individual de munca?Daca am contractul se mai poate scrie in cartea de munca periaoda din contract?
Multumesc anticipat.