avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 899 soluții astăzi
Forum Activitate raluk11

Activitate raluk11

In plus la cererea de reintegrare s-a anexat o copie a dispozitivului, nu hotararea judecatoreasca motivata. Ar trebui sa astept comunicarea hotararii??
Si eu am o problema asemanatoare. Un angajat a fost concediat si in recurs i s-a dat castig de cauza. Decizia s-a pronuntat pe 3.11.2011. Azi, 16.11 a facut cerere de reintegrare si de plata a salariilor restante, plus cheltuieli de judecata. Mentionez ca decizia nu este motivata, este doar dispozitivul.
De la ce data trebuie sa fac reintegrarea?? Cum fac plata drepturilor salariale pt perioada cat s-a desfasurat procesul?? Intr-o singura transa?? Nu trebuie sa astept decizia motivata pentru a face reintegrarea?? Mai am vreun mijloc de a ataca decizia Curtii de apel??? Contestatie in anulare sau revizuire???
Va multumesc mult pentru ajutor!
In urama cu 3 ani am cumparat un teren intravilan de la Primaria unei comune. Bineinteles ca platim impozitul aferent in fiecare an. Din pacate, am pierdut caietul de sarcini. Intrebarea mea este: Primaria nu are obligatia de a face drum de acces si iluminat public?? #-o Si care ar fi temeiul juridic???
Mentionez ca terenul a fost candva extravilan si nu beneficiaza de nici o utilitate publica. Multumesc frumos!!
Am cumparat un teren, in intravilan de la Primarie in urma unei licitatii. Spuneti-mi va rog in ce lege se stipuleaza obligatiile Primariei de a face strazi, si de a trage utilitati in zona (practic e un teren in cmp, primaria nu a trasast nici macar strazile, in 2 ani de cand am platit terenul).
multumesc celor e ma vor putea ajuta!!!