avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2012 soluții astăzi
Forum Activitate mihapet

Activitate mihapet

buna dimineata. Va multumesc pentru raspunsuri. Maine dimineata ma voi duce la dna Tetoianu cu dosarul pentru examen dar si cu cel pentru prelungire. Poate reusesc sa nu mai dau examen.:(
Si cam pentru ce motive ar vrea dna. Tetoianu sa rezolvam problema? Eu nu prea am avut tangenta cu dansa. Sun noua in bransa
Multumesc. Asta e:(
Poate se vor scoate cat mai repede cartile de munca si nu vom mai fi obligati sa avem acordul lor#-o#-o


Pentru 2010, la ITM Bucuresti termenul a fost 30.noiembrie.2009.
Daca nu ati depus dosarul, acesta se poate depune ca si pentru o firma noua care solicita aprobare.


In consecinta se da din nou examenul?#-o#-o:((
Buna ziua,

Deoarece nu am avut timp in ultimile luni sa trec pe la iTM nu stiu daca termenul limita de depunere a dosarului pentru continuitatea acordului de pastrare a cartilor de munca s-a terminat. Puteti sa-mi spuneti daca se mai poate depune acel dosar sau nu? :sorry:
Buna ziua,

Imi poate spune cineva daca pentru anul 2010 s-au depus sau urmeaza sa se depuna dosarul pentru prelungirea acordului de pastrare a cartilor de munca? #-o#-oRog raspuns urgent
Răspuns la discuția concediu crestere copil
Indemnizatia pentru crestere copil pana cand se plateste? Pana implineste copilul 2 ani sau in functie de data in care s-a intrat in concediu crestere copil?
Răspuns la discuția concediu crestere copil
Multumesc:)
Buna ziua,

Va rog frumos sa-mi raspundeti la o intrebare. Sunt nelamurita cu privire la concediul pentru crestere copil. Acesta se acorda pe perioada pana la implinirea varstei de 2 ani a copilului sau pana la implinirea a 2 ani dupa ce a incetat concediul de maternitate(leuzie)?
Răspuns la discuția ajutor. neintelegeri contract V-C
Multumesc. Plata pentru modificari sunt acei 3000 ron pe care deja i-am platit plus 1700 pentru senzorul de gaze si apometre. Intarzierile nu au aparut din cauza faptului ca noi am cerut modificarea bucatariei, ci, pur si simplu, ca nu a stiut sa calculeze timpul necesar constructiei. Practic el a inceput constructia in august 2007, iar termenul de finalizare a fost februarie 2008. Nu cred ca se poate construi un bloc in termen de 6 luni.
Ne-am gandit ca inainte de actionarea in instanta sa vorbim cu el pentru a rezolva problema in termeni amiabili.