avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2186 soluții astăzi
Forum Activitate AaLlEeXxX

Activitate AaLlEeXxX

Am copia de la judescatorie, unde scrie suma de plata , plus cheltuielile de judecată, iar pe urma scrie plus dobânda de la data de când s-au produs accidentul, pe foaia primită la angajator de la executor sunt menționate doar debit principal+plus cheltuielile executorului nu și acea parte cu dobândă
Poprirea la firma a venit în mai 2023 iar în octombrie s-a achitat , in poprire scrie o anumită sumă , iar la telefon mi-au spus că nu pot închide dosarul

Dapix a scris:

Câți ani a durat executarea silită`? În toată această perioadă penalitățile s-au tot adunat pe fiecare zi de întârziere. Executorul la cererea creditorului trebuie să recalculeze și să adune penalitățile pe toată perioada de când a început executarea silită.

Așa e procedura legală.

Buna ziua , in urma unei executări silite am primit răspuns de la executor că nu îmi poate debloca conturile după achitarea sumei scrisă pe poprire la angajator din cauza unei recalculări al dobânzi ,dar suma care scrie pe poprire a fost achitat și chiar bani in plus luați după contul personal
O adresa de mail, whatsapp unde pot atașa pozele aferente fiecărui act de vânzare cumpărare dar si a talonului?
Pe certificat nu scrie înstrăinat
Am cumparat un autoturism pe data de 30.05.2022 iar pe data de 31.05.2022 am primit fiscalul de la fostul proprietar, ulterior am verificat seria de sașiu si numarul de înmatriculare de dprciv, acolo scria ca are înmatricularea suspendata pentru netranscrierea la termen. Pot circula cu ea daca am actul de vânzare cumpărare si polita auto cu numerele fostului proprietar timp de 30 de zile pana o înmatriculez pe numele meu?
Buna ziua , eu și iubita mea am cumpărat o mașină și am trecut actul de vânzare-cumpărare pe numele ei la notar , fostul proprietar ne-a adus și fiscalul , noi doi fiind necăsătoriți mai putem face ceva în așa fel încât să avem amândoi la același drept în cazul despărțiri? Mulțumesc