avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 909 soluții astăzi
Forum Activitate Forin120197

Activitate Forin120197

Salut. Părinții mei sunt in divorț si au fost de comun acord să imi lase mie casa printr-un contract de vânzare cumpărare cu clauza sa i întrețin la bătrânețe. Cum se procedează ai ce trebuie sa fac sa am eu drepturi depline asupra casei ? Si ce costuri ar fi ? Mulțumesc.
Bună ziua. In urma cu ceva timp am făcut un abonament de internet la Vodafone. Cei din magazin m-au păcălit că la 22 de lei am un trafic limitat iar la 27 este nelimitat. Eu am făcut greșeala de a nu citii contractul. In cazul in care abandoneaz abonamentul și nu plătesc nimic ce se poate întâmpla ? Mulțumesc
Bună ziua. Mama mea este angajata de primăria comunei că însoțitor a surorii mele cu handicap. Mai poate avea un loc de muncă tot cu carte de muncă ? Sau este ilegal ? Mulțumesc.
Răspuns la discuția Vânzare teren
Dar afectează cu ceva că sunt ei în divorț ? Mulțumesc.


{ ~ interventie moderator - nu este necesara citarea in intregime a mesajelor imediat anterioare ~ }
Discuție Vânzare teren
Bună ziua. Părinții mei sunt in divorț și vor sa îmi vândă gradina casei la care sunt proprietari. Nu au carte funciara. Mi-o pot vinde ? Cum se procedează și cam ce costuri implica ?