avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 824 soluții astăzi
Forum Activitate Alexmio

Activitate Alexmio

Multumesc, deci pot cumpara linistita fara alt certificat.

Ioan Petru Butariu a scris:

In aceiasi locatie nu puteti avea si sediu si punct de lucru. Notiunea de punct de lucru se refera la o locatie diferita de sediu.

Buna ziua , am fost sa cumpar alta casa de marcat si mi-a cerut certificat de la registrul comertului pt punct de lucru dar desfasor activitatea la aceiasi adresa cu sediu social
Răspuns la discuția C f s
Asta am facut ...

Cornel Vasile a scris:

Mergeti la ITM si la ANAF si depuneti sesizare cu privire la aceste aspecte.

Buna seara , va rog sa imi spuneti daca un contract de voluntariat la o fundatie poate fi luat in calcul pentru vechime in munca.
Răspuns la discuția C f s
Se mentioneaza ca inceteaza cim in temeiul art 31 alin 1 alin 3- inregistrat in registru general de evidență a salariatilor. Ce o fi acest articol? Mentionez ca nu are stampila societatii doar a contabilului expert
Răspuns la discuția C f s
Am primit o notificare de incetare a contractului , intrebarea mea este ce por face in acest caz nu e trecut articolul de incetare cim si are alta stampila fata de cea din contractul semnat de mine ( pe notificare e parafa de expert contabil) , cred ca e nula aceasta notificare.
Răspuns la discuția C f s
Pot face asta si on line??

Cornel Vasile a scris:

Mergeti la ITM si la ANAF si depuneti sesizare cu privire la aceste aspecte.

Răspuns la discuția C f s
Astazi cand am semnat statul de plata am vazut ca deja eram trecuta in cfs, ca sa primesc banii m-a pus sa semnez offf in ce tara mai traim, mai e si expert contabil pe deasupra va dati seama ce inginerii financiare face cu alte firme ....

Cornel Vasile a scris:

Acordarea CFP se poate face la initiativa fiecareia dintre parti si nu prin obligarea uneia ..

In practica, CFP se acorda la solicitarea angajatului si nicidecum nu poate fi impus de catre angajator... daca nu are de munca, angajatorul are posibilitatea de a va trimite in "somaj tehnic".

Răspuns la discuția C f s
Multumesc pentru raspuns , deci nu se poate obliga sau fara o notificare scrisa.
Discuție C f s
Buna , o firma te poate trece in concediul fara salariu fara sa notifice angajatul??