Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Sediu social aceiasi adresa cu punct de lucru
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Sediu social aceiasi adresa cu punct de lucru

Buna ziua , am fost sa cumpar alta casa de marcat si mi-a cerut certificat de la registrul comertului pt punct de lucru dar desfasor activitatea la aceiasi adresa cu sediu social
Alexmio, utilizator
In aceiasi locatie nu puteti avea si sediu si punct de lucru. Notiunea de punct de lucru se refera la o locatie diferita de sediu.
Multumesc, deci pot cumpara linistita fara alt certificat.

Ioan Petru Butariu a scris:

In aceiasi locatie nu puteti avea si sediu si punct de lucru. Notiunea de punct de lucru se refera la o locatie diferita de sediu.

Aratati certificatul contatator al sediului social unde aveti autorizate si activitatile cu codurile caen respective.