avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 812 soluții astăzi
Forum Activitate Roxelena

Activitate Roxelena

Buna ziua. Se poate realiza after school cu proprii elevi in institutia de invatamant in care lucrezi? In ce conditii? si temele facute la after scholl sunt considerate meditatie? Multumesc.
Va rog si cateva indicatii de lege.
Buna ziua. In cazul unui angajat care isi desfasoara activitatea de regim de telemunca sunt obligat sa:
1. sa le dau diurna?
2. sunt obligat sa trec in CIM o perioada minima pt desfasurarea activitatii fizice la un punct de lucru? Raportez perioada la un anumit interval de timp?

Multumesc.
Buna ziua. Am un titlu de proprietate pentru casa+teren emis gresit. Prenumele este scris gresit, in rest toate informatiile sunt corecte. Unde se poate face rectificarea si care ar fi pasii? Va multumesc
Răspuns la discuția Inchidere Pfa + contribuție

Roxelena a scris:

Buna ziua. Care sunt pasii pentru inchiderea unui Pfa - activitate mediere, neplatitor Tva, sistem real? Si ce contributii trebuie sa plătesc pentru 2018 daca nu am avut nici incasari, nicu cheltuieli? Totul e pe 0. Multumesc

Mentionez ca sunt in concediu crestere copil si nu am suspendat activitatea pe pfa.
Buna ziua. Care sunt pasii pentru inchiderea unui Pfa - activitate mediere, neplatitor Tva, sistem real? Si ce contributii trebuie sa plătesc pentru 2018 daca nu am avut nici incasari, nicu cheltuieli? Totul e pe 0. Multumesc