avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Activitate luli08

Activitate luli08

platim si noi si este corect,ma interesa numai daca trebuie sa platesc dublu administratorul si contabilitatea,mi se parea normal sa fac plata o singura data. De exemplu liftul il platim o data la apartament si o data la parcarea subterana. Cu aceeasi suma.
Buna ziua,
locuiesc intr-un complex rezidential de cca 2 ani. Plata intretinerii la apartament este destul de mare,dar de cateva luni ma confrunt cu o problema: detin si un loc de parcare la subteran,achitat integral,pentru care mi se face o factura separata ca si cum acel loc de parcare este considerat spatiu de locuit.Platesc deja la apartament salariile administratoprului,contabilului,curatenia,etc mi se percepe o factura asemanatoare(dar cu o suma mai mica,evident) pentru parcare. Este legal acest lucru? Si daca nu,cui ma pot adresa,avand in vedere ca la nivel de comunitate toate sedintele au fost un fiasco total?
multumesc pentru aceste informatii!
multumesc pentru raspuns. Atunci ce va fi cu acel teren al carui proprietar este firma?
Sunt unic asociat al unei firme radiate.Pot vinde un teren care apartine acestei firme?
contractul incheiat cu o asociatie devine nul in momentul in care proprietarul terenului a decedat? Vreau sa pun in vanzare un teren agricol si intampin dificultati din partea arendasului,desi am comunicat intentai mea de unic mostenitor de a vinde terenul.
Răspuns la discuția titlul de proprietate
multumesc,asa voi proceda
buna seara,as dori sa stiu daca pot vinde un teren extravilan(agricol) al carui proprietar am devenit in urma dezbaterii unei mosteniri.Titlul de proprietate este pe numele decedatei(bunica mea) .Toti copiii acesteia au dat declaratie la notar cum ca renunta la mostenire,s-a dezbatut mostenirea(o casa si un teren agricol) iar acum as vrea sa vand acel teren.Este necesar un act de proprietate pe numele meu,sau pot face vanzarea avand certificatul de mostenitor?