avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 599 soluții astăzi
Forum Activitate daniela iosifescu

Activitate daniela iosifescu

Răspuns la discuția Achizitie bere cu cardul social
Cardul apartine unei persoane de 86 ani cu 2 operatii pe creier care nu consuma alcool. Dar a achizitionat berea langa alte bunuri pt a le imparti de sambata mortilor. Daca ii blocheaza cardul o sa incerc sa contest masura. Nu stiu unde si cum.
Achizitie bere cu cardul social
Consilii administratie
Pot participa la sedinele CA in calitate de reprezentant al unei institutii publice cand sunt in concediu de odihna fara rechemate? Sedintele nu sunt renumerate. Multumesc!
Contractul de munca pt functionari publici debutanti in urma unui concurs este pe 3 luni sau perioada nedeterminata? Multumesc!
Multumesc!
Buna ziua! Pt schimbarea domiciliului trebuie sa merg la evidenta populatie cu proprietarul imobilului. Daca sunt 2 proprietari (sot si sotie) tb sa vina amundoi? Multumesc!
Buna ziua! Cum pot obtine o copie dupa fisa medicala aflata ia cabinetul medicului de familie care a decedat?
Discuție Carte funciara
Cum se intocmeste cartea funciara?
Am mers sa iau un prieten de la o clinica particulara, proaspat operat si am gasit pe masina instiintare ca am decplatit o amenda de 500 lei si 3 puncte penalizare de la politia locala. E in regula?
Răspuns la discuția Documente succediune
Multumesc!
Cerea este tip sau o redactez eu? Pot sa o trimit prin posta?