Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda parcare Bucuresti
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda parcare Bucuresti

Am mers sa iau un prieten de la o clinica particulara, proaspat operat si am gasit pe masina instiintare ca am decplatit o amenda de 500 lei si 3 puncte penalizare de la politia locala. E in regula?
Ce sa fie în regula? Sau în neregula? Deocamdată nu ați fost sancționată, pentru ca nu vi s-a înmânat sau comunicat un PV de contravenție. E doar o înștiințare, veți vedea dacă vi se trimite acasă acel PV de contravenție, ce pare a fi pentru staționare neregulamentara. Dacă nu sunteți de acord cu ce va fi scris în procesul verbal de contravenție, îl puteți contesta în instanta. Citiți OG2 /2001.