avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 498 soluții astăzi
Forum Activitate Felicia1111

Activitate Felicia1111

Sunt în pensie de limită vârstă fiind persoana cu handicap accentuat, cumulez salar cu pensie fiind angajată la un liceu , vreau să continuu să muncesc chiar dacă am handicap fizic , să fiu utilă societății, dar nu vor să îmi reînnoiască din ian 2024 contractul pe perioada de un an , așa cum e legal, pe motiv ca fiind cu handicap nu garantez ca nu o sa fiu bolnavă , o aberație, e legal sa facă așa ceva un angajator de la buget ?? Mulțumesc
Buna ziua, doamna nascuta in .11.11.1968, grad handicap accentuat , afectiune de la nastere, lucrez din 1992, cand as putea iesi la pensie limita de varsta ? Multumesc
Bună ziua,
am 53 ani si as dori sa stiu pentru pensionare inainte cu 10 ani persoana cu handicap accentuat , ce ar trebui sa fac ? am certificat de handicap accentuat revizuit pentru urmatorii 2 ani şi eu aş putea cere pensionare inainte sau doar dacă este certificatul permanent si daca da , când anume ? Multumesc
De 10 ani , lucrez ca secretara la un liceu , pot beneficia de de acest spor ?
Am grad handicap accentuat si as dori sa știu unde trebuie sa ma adresez pentru reducerea la 6 ore a timpului de munca si dacă la pensie influentează acest lucru,
Mulțumesc frumos
Noiembrie 1968
Buna seara, am 50 ani, femeie, lucrez din 1993,am grad de handicap accentuat, de la naștere , as dori sa știu cand as putea intra in pensie de limita de vârsta