avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 583 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, doamna nascuta in .11.11.1968, grad ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, doamna nascuta in .11.11.1968, grad handicap accentuat ...

Buna ziua, doamna nascuta in .11.11.1968, grad handicap accentuat , afectiune de la nastere, lucrez din 1992, cand as putea iesi la pensie limita de varsta ? Multumesc
Ultima modificare: Miercuri, 18 August 2021
Felicia1111, utilizator
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 17:59, 18 August 2021
Limita de varsta la 53 ani,daca veti indeplini conditia de stagiu de 23 ani si 4 luni in conditii de handicap accentuat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea privind iesirea la pensie la limita de virsta a persoanelor cu handicap vyorel61 vyorel61 Eu am virsta de 53 an cu o vechime in cimpu muncii de 20 ani sisunt iesit la pensie de handicap gradul 2 de 8 ani.Ma pot incadra sa ies la pensie de limita de ... (vezi toată discuția)
Cand pot solicita pensie? BcRaluca BcRaluca Buna ziua! As dori sa stiu cati ani trebuie sa cotizez, ca sa pot iesi la pensie. In momentul de fata lucrez ca muncitor necalificat(in ture de cate 12h zi si ... (vezi toată discuția)
Noua limita de pensionare a persoanelor cu handicap accentuat (grad. ii) florina2769 florina2769 Am 43 de ani,15 ani lucrati si as dori sa stiu daca ma pot pensiona dupa noua lege data la sfarsitul anului 2012\\inceputul anului 2013.Nu stiu exact daca a ... (vezi toată discuția)