Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Sunt în pensie de limită vârstă fiind persoana cu ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Sunt în pensie de limită vârstă fiind persoana cu handicap ...

Sunt în pensie de limită vârstă fiind persoana cu handicap accentuat, cumulez salar cu pensie fiind angajată la un liceu , vreau să continuu să muncesc chiar dacă am handicap fizic , să fiu utilă societății, dar nu vor să îmi reînnoiască din ian 2024 contractul pe perioada de un an , așa cum e legal, pe motiv ca fiind cu handicap nu garantez ca nu o sa fiu bolnavă , o aberație, e legal sa facă așa ceva un angajator de la buget ?? Mulțumesc
Nu aveti cum sa obligati un angajator sa va reinnoiasca c.i.m. .. insa daca considerati ca e motiv de discriminare, atunci puteti sesia Consiliul Național pentru Combaterea Discriminării (CNCD)
[ link extern ] /.