Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Marire salariu brut dupa modificari fiscale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Marire salariu brut dupa modificari fiscale

Daca un angajator decide sa mareasca, prin act additional, valoarea salariului brut la toti angajatii, mai putin unuia, se poate considera caz de discriminare ?Aceasta marire fiind facuta in urma modificarilor codului fiscal in ceea ce priveste plata contributiilor de catre angajat, incepand cu ian 2018
gabrielaconstantinescu, utilizator
Da, se poate considera ca fiind un act de discriminare.

In acest caz, salariatul poate sesiza CNCD - Consiliul National pentru Combaterea Discriminarii
[ link extern ]