avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 698 soluții astăzi
Forum Activitate silviumadalina78

Activitate silviumadalina78

AM CASTIGAT IUN LITIGIU DE MUNCA CU HOTARARE PE FOND,PROCESUL A FOST IN RM-VALCEA UNDE AM AVUT LOCUL DE MUNCA, ANGAJATORUL ESTE DIN BUCURESTI, PE DATA DE 12 A LUNII IULIE A PLECAT PRIN POSTA HOTARAREA ,PE 13 IULIE AM PRIMIT PRIN POSTA ,TEREMENUL DE APEL AL PARTII ADVERSE ESTE 10 ZILE DE LA COMUNICARE PT DEPUNEREA APELULUI, DANSII AU INREGISTRAT APELUL PE 30 IULIE SI PE 1 AUGUST L-AU DEPUS LA CURTEA DE APEL PITESTI.VA ROG FRUMOS SA IMI SPUNETI CUM POT VERIFICATA DEPUNEREA APELULUI IN TERMEN , DACA L-AU DEPUS IN TERMEN, CARE ESTE CALCULUL PT DEPUNEREA APELULUI , SI DACA EU AM PRIMIT PE 13 IULIE VINEREA DE LA INSTANTA VALCEA CAM CAND PUTEA SA AJUNGA PRIN POSTA LA SEDIUL ADVERSARILOR HOTARAREA ,PT CA SA INREGISTRAT PE SAITUL OFICIAL PE 30 IULIE ANUL CURENT, MULTUMESC FRUMOS PT AJUTOR
multumesc frumos, dl. avocat!
Răspuns la discuția apel la hotarare
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
multumesc frumos,dl.avocat!
Cum se socoteste depunerea unui apel pt o hotarare pe fond,termenul este de 10 zile solicitat de instanta pe hotarare, de ex. hotararea a fost PRONUNTATA pe data de 29.06. 2018,una dintre parti a primit prin posta sub semnatura pe data de 13.07.2018 HOTARAREA INSTANTEI , partea adversa care trebuia sa depuna apelul in termen de 10 zile de la comunicare au depus pe data de 31.07.2018 pe saitul oficial instintarea pt apel.,intrebarea este daca s-a respectat termenul pt. declararea oficiala pt depunerea apelului, si cum se socoteste legal cele 10 zile necesare depunerii apelului de la comunicare, multumesc frumos!
Răspuns la discuția apel la hotarare
multumesc frumos!
in cat timp se judeca un apel facut la o hotarare judecatoreasca pe fond, apelul este facut la curtea de apel pitesti, iar hotararea pe fond a fost la instanta valcea, in luna iulie 2018, cam in cat timp are loc sedinta pt apel?,multumesc frumos