Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... apel la hotarare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

apel la hotarare

in cat timp se judeca un apel facut la o hotarare judecatoreasca pe fond, apelul este facut la curtea de apel pitesti, iar hotararea pe fond a fost la instanta valcea, in luna iulie 2018, cam in cat timp are loc sedinta pt apel?,multumesc frumos
Nu exista un termen clar stabilit in lege in acest sens.
multumesc frumos!
Cand ajunge dosarul la instanta superioara se va fixa termenul de judecata.
Durata poate fi diferita de la caz la caz.
multumesc frumos,dl.avocat!