avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 771 soluții astăzi
Forum Activitate Ioana Constantin

Activitate Ioana Constantin

Răspuns la discuția Restante si penalizari
Daca ati fost data in judecata, puteti cere instantei o expertiza contabila judiciara numai pentru apartamentul dvs., contestati sumele cerute de asociatie ca nefiind reale....si motivati....aici ar trebui sa va ajute un avocat...
cred ca se va relua referendumul fara cvorum.....

cand a spus basescu ca "nu a castigat nici el si nici usl"...

'''54% dintre romanii cu drept de vot au considerat ca nu este spre binele lor sa se prezinte la vot.'''


acest procent era corect daca nu erau trecuti si mortii in liste....
este trist...

basescu NU TREBUIE sa-si atribuie tot procentul de 54% (ci doar ?10-20% cat reprezinta pdl-ul), au boicotat si conform legii partidelor politice NU ar trebui sa mai ridice capul, dar ne....rea este mare....ar trebui sa dispara din viata politica....sa le fie rusine.....
NU este corect sa se valideze acest rezultat din mai multe considerente:
- boicotarea alegerilor de Basescu si clica PDL si .....sa nu mai vorbim de maghiari .....
- neactualizarea listelor cu alegatori conform ultimului recensamant
- daca s-a cerut cvorum, de ce nu s-a introdus votul obligatoriu? pentru ca asa nu mai exista boicot si poate se actualizau si listele cu votanti.....

nu pot accepta o victorie prin smecherii, sabotaj.... si... alte practici.....mai avem pretentia ca suntem o tara democratica ....?!

apropo: la sectia unde am votat, presedintele sectiei a plecat pur si simplu, fara nicio explicatie, iar votarea a fost intrerupta intre 13 si 14.15.......si din alte surse pe raza sectorului 3 acest caz nu a fost singular....o alta modalitate de a boicota....
Care credeti ca va fi rezultatul referendumului din 29.07.2012?

1. Se vor prezenta la urne 50%+1 dintre alegatori?
da. cred ..sper....imi doresc....55-60%
ar fi cazul sa se puna capat acestei dictaturi.

2. Care va fi procentajul Pro si Contra demiterii presedintelui?
60-65% demitere DA
25-30% demitere NU

macar in al 12-lea ceas sa se trezeasca romanii ...si sa mearga la vot!

eu sunt optimista, cred ca vom scapa de Basescu....imi doresc altceva...alte figuri pe scena politica .... m-am saturat de atata prostie, stres, minciuna, coruptie, ilegalitate, sfidare ...care ne afecteaza viata si munca de zi cu zi.... afecteaza viitorul copiilor nostri

eu va doresc mult succes!! si ne vedem dupa...
:luck: :luck: :luck:

Răspuns la discuția Probleme firma
orice problema poate fi remediata...
cautati un expert contabil sa va ajute....
Răspuns la discuția societati inactive
Conform Legii 31/1990, art. 237 alin.2, durata inactivităţii nu poate depăşi 3 ani.
Răspuns la discuția BILANT 30.06.2012
Răspuns la discuția BILANT 30.06.2012
[ link extern ]

[ link extern ]

S1027 - Sistemul de raportare contabilă la 30 iunie 2012 a operatorilor economici, aprobat prin Ordinul ministrului finanţelor publice nr. 879/25 iunie 2012 se aplică persoanelor cărora le sunt incidente Reglementările contabile conforme cu Directiva a patra a Comunităţilor Economice Europene, parte componentă a Reglementărilor contabile conforme cu directivele europene, aprobate prin Ordinul ministrului finanţelor publice nr. 3055/2009, cu modificările şi completările ulterioare, şi care în exerciţiul financiar precedent au înregistrat o cifră de afaceri peste echivalentul în lei al sumei de 35.000 euro. Potrivit pct. 2.17 din Anexa la Ordin, operatorii economici care nu au desfăşurat activitate de la data înfiinţării până la 30 iunie 2012, cei care în tot semestrul I al anului 2012 s-au aflat în inactivitate temporară, cei înfiinţaţi în cursul anului 2012, precum şi persoanele juridice care se află în curs de lichidare, potrivit legii, nu întocmesc raportări contabile la 30 iunie 2012
Răspuns la discuția anexe bilant iunie 2012
conform Ordin nr. 879 din 25/06/2012, ordin pentru aprobarea Sistemului de raportare contabilă la 30 iunie 2012 a operatorilor economici:

""2. Prezentarea şi modul de completare a raportărilor contabile la 30 iunie 2012
2.1. Entităţile întocmesc şi depun la unităţile teritoriale ale Ministerului Finanţelor Publice raportări contabile la 30 iunie 2012 care cuprind următoarele formulare:
a) Situaţia activelor, datoriilor şi capitalurilor proprii (cod 10);
b) Contul de profit şi pierdere (cod 20);
c) Date informative (cod 30). “”