Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general anexe bilant iunie 2012
Discuție deschisă în Contabilitate în general

anexe bilant iunie 2012

buna ziua.....as vrea sa stiu daca trebuie sa depunem la bilantul semestrial si anexe?daca da unde la gasim? eu stiam ca nu trebuiesc depuse dar cum se schimba legile zilnic....nu stiu ce sa mai cred! va multumesc.
conform Ordin nr. 879 din 25/06/2012, ordin pentru aprobarea Sistemului de raportare contabilă la 30 iunie 2012 a operatorilor economici:

""2. Prezentarea şi modul de completare a raportărilor contabile la 30 iunie 2012
2.1. Entităţile întocmesc şi depun la unităţile teritoriale ale Ministerului Finanţelor Publice raportări contabile la 30 iunie 2012 care cuprind următoarele formulare:
a) Situaţia activelor, datoriilor şi capitalurilor proprii (cod 10);
b) Contul de profit şi pierdere (cod 20);
c) Date informative (cod 30). “”
multumesc...in concluzie..doar formularele de bilant