avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1968 soluții astăzi
Forum Activitate Tudor27

Activitate Tudor27

Am titlul onorific de militar veteran in baza legii82/2006. Comform acestei legi am dreptul la gratuitate pe mijloacele de transport in comun. Cei de la transbus buzau nu vor sa-mi elibereze acel abonament. Nu-mi este oare incalcat un drept?
Răspuns la discuția Banca
Nu ma poate ajuta nimeni?
Doar o singura infatisare mi-ar trebuii. Parchetul a trimis catre locul meu de munca incetarea urmaririi penale plus pedeapsa propusa. Dar tot odata si citatie pt mn sa ma prezint pt comfirmarea neinceperii urmaririi penale. Nu stiu ce sa fac. Sa fac tot possibilul sa-mi pun un avocat sau sa merg singur. Pana la urma este doar de comfirmare. Este vorba de un caz de alcool la volan. Prima proba de 0.70mg si a doua de 0.55mg. Am asteptat pana acum recalcularea si am primit aceasta comfirmare
Va multumesc pentru imformatie. Dar cam cat ar fi onorariul pt o infatisare?!
Si daca nu am posibilitatea de ami lua un avocat se poate pune din oficiu?!
Am primit o citatie la tribunalul militar Bucuresti pentru comfirmarea urmaririi penale. Imi trebuie avocat?!
Discuție Banca
Buna seara. In urma cu o luna am vrut sa retrag o suma de bani din cont de la atm. Suma nu mi-a fost eliberata si apoi am extraso de la alt atm. Acum la salariu am fost anuntat de catre banca ca suma imi va fi retinuta din salariu. Comform normelor bancii ar trebuii sa astept 45 de zile pana sa se solutioneze o greseala a sistemului. In acest timp penalitatile la facturi si rate imi cresc. Plus ca aceasta greseala a sistemului mi-a provocat si neplaceri in familie. Exista vreo portita sa deschid un proces?! Va multumesc