Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Comfirmare renuntare urmarire penala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Comfirmare renuntare urmarire penala

Am primit o citatie la tribunalul militar Bucuresti pentru comfirmarea urmaririi penale. Imi trebuie avocat?!
Nu este obligatoriu, dar este recomandat, daca se respinge cererea parchetului, riscati ulterior sa fiti trimis in judecata.
Si daca nu am posibilitatea de ami lua un avocat se poate pune din oficiu?!
Nu, mergeti singur.
Va multumesc pentru imformatie. Dar cam cat ar fi onorariul pt o infatisare?!
Tudor27, utilizator
Nu există un onorariu standard, se negociază în funcție de complexitatea cauzei, gradul de notorietate al avocatului, etc.