avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 430 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Comfirmare renuntare urmarire penala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Comfirmare renuntare urmarire penala

Am primit o citatie la tribunalul militar Bucuresti pentru comfirmarea urmaririi penale. Imi trebuie avocat?!
Cel mai recent răspuns: Duca Oana , Avocat 21:28, 13 Decembrie 2018
Nu este obligatoriu, dar este recomandat, daca se respinge cererea parchetului, riscati ulterior sa fiti trimis in judecata.
Si daca nu am posibilitatea de ami lua un avocat se poate pune din oficiu?!
Nu, mergeti singur.
Va multumesc pentru imformatie. Dar cam cat ar fi onorariul pt o infatisare?!
Ultima modificare: Luni, 26 Noiembrie 2018
Tudor27, utilizator
Nu există un onorariu standard, se negociază în funcție de complexitatea cauzei, gradul de notorietate al avocatului, etc.

Alte discuții în legătură

Permis retinut pentru alcool fara vreun raspuns ciolpi ciolpi Va supun atentiei un caz, nu stiu daca neaparat deosebit. De sarbatorile Floriilor unui coleg de-al meu i-a fost retinut permisul de conducere pe motiv ca a ... (vezi toată discuția)
Inscrierea in fals a unui act ContSters101001 ContSters101001 Buna Ziua, Cine ar putea sa ma lamureasca la cateva intrebari! Problema este urmatoarea: tatal meu a cumparat un apart 2 cam. de la concubina unui prieten ... (vezi toată discuția)
Este obligatorie prezenta la citare pt confirmare renuntare urmarire penala marian22224 marian22224 Buna ziua, am fost achitat intr-un proces penal ca urmare a impacarii , am primit acasa Ordonanta de renuntare a urmaririi penale , mai este necesar sa ma ... (vezi toată discuția)