avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Activitate cristinaroxana74

Activitate cristinaroxana74

Buna ziua, la etajul 1 al imobilului in care locuiesc, sub apartamentul meu este deschis un bar. In orice zi sau noapte la orice ora a zilei sau noptii acest bar deranjeaza cu muzica, galagie, urlete si tot ce implica un bar. Am sunat la politie aproape in fiecare noapte dar situatia nu s.a rezolvat, se linistesc doar cat sunt cei de la politie in bar, dupa o iau de la capat. As vrea sa stiu, ca sa obtina autorizatia de functionare, de cate semnaturi avea nevoie de la asociatia de locatari( de la mine nu are) si la ce distanta fata de apartamentele de locuit are voie sa functioneze un bar pentru ca programul de functionare oricum nu.l respecta. Multumesc mult!
Buna ziua, multumesc pentru raspuns, sunt din Alexandria judetul Teleorman, in cazul in care ma puteti ajuta as dori daca se poate sa.mi spuneti cu aproximatie tariful (onorariul) consultatiei. multumesc mult
Buna ziua, sunt asociat intr-o firma (detin 50%), firma nu mai are activitate de 1 an. Suntem in imposibilitatea de a achita datoriile catre stat ( 40000 lei si penalitati de 30000). As putea sa aplic insolventa? La cine trebuie sa apelez? Multumesc mult
Buna ziua! Doi soti divortati de 16 ani, nu au facut partajul bunurilor, ambii proprietari ai unui apartament. Dupa divort unul a ramas in apartament deci a platit tot ce tine de intretinerea acestuia, celalalt s.a mutat intr.o alta casa deci nu a mai contribuit cu nimic. Poate ramane cel care a ramas in apartament singurul proprietar prin uzucapiune?