avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Buna ziua, sunt asociat intr-o firma (detin 50%), ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Buna ziua, sunt asociat intr-o firma (detin 50%), firma nu mai ...

Buna ziua, sunt asociat intr-o firma (detin 50%), firma nu mai are activitate de 1 an. Suntem in imposibilitatea de a achita datoriile catre stat ( 40000 lei si penalitati de 30000). As putea sa aplic insolventa? La cine trebuie sa apelez? Multumesc mult
Ultima modificare: Miercuri, 27 Octombrie 2021
cristinaroxana74, utilizator
Cel mai recent răspuns: GRINSOLV IPURL , Practician in insolventa 23:37, 3 Decembrie 2021
Buna ziua,

Va pot asista in procedura de insolventa. Ma puteti contacta pentru a detalia.

cristinaroxana74 a scris:

Buna ziua, sunt asociat intr-o firma (detin 50%), firma nu mai are activitate de 1 an. Suntem in imposibilitatea de a achita datoriile catre stat ( 40000 lei si penalitati de 30000). As putea sa aplic insolventa? La cine trebuie sa apelez? Multumesc mult

Buna ziua, multumesc pentru raspuns, sunt din Alexandria judetul Teleorman, in cazul in care ma puteti ajuta as dori daca se poate sa.mi spuneti cu aproximatie tariful (onorariul) consultatiei. multumesc mult
Bună ziua,
Vă rog să mă contactați folosind datele de contact de pe profilul meu sau un mesaj privat.
Mulțumesc!
Vedeti ca aveti obligatia de a cere deschiderea procedurii insolventei.

Nu e la alegere.

Cel mai potrivit este sa discutati cu un practician in insolventa care sa efectueze procedura de insolventa.

Un avocat poate ajuta doar pana la deschiderea procedurii, nu si dupa aceea.

Sper sa va fie de folos informatiile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara , am si eu o intrebare. am o firma care am deschis-o ... mariodurlej mariodurlej Buna seara , am si eu o intrebare. Am o firma care am deschis-o din 2008 si nu a fost folosita niciodata ,pana in 2014 am depus bilanturile dupa plecand ... (vezi toată discuția)
Care sunt riscurile insolventei? cum pot iesi ok din acest proces? Gaita Cristina Gaita Cristina Buna seara, detin o firma mica cu vechime de 1 an si 8 luni. Am datorii de peste 25.000 lei la un furnizor, esalonare la anaf pentru suma de aproximativ ... (vezi toată discuția)
Insolventa justme8 justme8 buna ziua, as dori sa stiu ce implica insolventa unei SRL, care sunt etapele si implicit costurile. (vezi toată discuția)