avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1619 soluții astăzi
Forum Activitate Marcu.Cristina

Activitate Marcu.Cristina

Discuție Plingere
Buna seara ..Pe prietena mea .a bătut o prietenul ei..la el in casa...au fost martori fratele lui..cumnata lui..și mai multe persoane..Nu știe cum să procedeze ..Va rog ajutați o cu un răspuns.A amenințat o daca merge la poliție ..o sa i oamare copilul..ai este frica .sa mearga că ea nu areartori..dar sunt camerele de filmat cum a intrat în bloc .și cd a ieșit ..va rog ajutați o cu un răspuns Va mulțumesc frumos
Răspuns la discuția Procura
Mulțumesc frumos..
Răspuns la discuția Procura
Va mulțumesc frumos!!!


Adrian ALBU a scris:

Nu este vorba de procură, ci de o declarație notarială prin care părintele declară că este de acord ca minorul să călătorească în străinătate cu celălalt părinte. Acordul poate fi dat pentru maxim 3 ani, cu intrări și ieșiri multiple.

Discuție Procura
Buna ziua.Fiul meu are 14ani și 7 luni.la vara vrea sa plece la fratele lui în Austria..și îmi trebuie procura de la tara lui pt a ieși din țară și cât este valabilă procura..!?? Va multumesc
Buna ziua .Fiul meu lucrează în Austria cu forme legale ( rezident)și vrea să își ia carnetul...poate sa l ia în tara!? Noi am înțeles de la niste prieteni..că trebuie să l ia acolo...că atîta timp cat este rezident în Austria..Nu știm cum să procedăm..Aștept răspuns..Va mulțumim...
Răspuns la discuția Nota la purtare
Aveti dreptate.Multumesc

viorel55 a scris:

Lasa ca daca e baiat destept, intra la liceu si cu 8 la purtare.

Discuție Nota la purtare
Buna ziua .I au scazut nota la purtare fiului meu .la 8 .O sa i .dauneze. La admitted in liceeu.Vreau sa fac un memoriu la ministerial invatamintului.i n clasa Lui sunt alti care fac mult mai rau ...Astept raspuns.va Multumesc..Am uitat sa mentionez acum la sfirsitul primului semestru. El este in cls.a 8 ...
Discuție Pensie
Daca a decedat pe 29 noembrie..mai ia pensiaa pe 14 decembrie.Va multumesc