avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 483 soluții astăzi
Forum Activitate Fazakasgina

Activitate Fazakasgina

Buna ziua, sotul meu a intrat in concediu 5 zile de la stat ca am nascut si a facut si cursul de puericultura si a primit alte 10 zile
Dupa cateva zile a fost sunat de seful lui si i_a spus ca la dat afara si sa mearga cand i se gata liberele sa semneze demisia
Are voie? ....
Cum se completeaza o adeverinta de la fostu loc de munca daca eu am.lucrat din noembrie 2016 pana in decembemrie 2018 si dupa mi-am dat demisia , dupa nu am mai lucrat , si in ianuarie 2019 am.ramas insarcinata si ar trebuii sa nasc in septembrie 2019 sunt co asigurata pe asigurarea sotului
Daca nu am lucrat nu am.benifeciat de nici un fel de concediu
Adeverinta pentru detalii de la fostu loc de munca mi-a dato ce i de la pimarie din hunedoara
Răspuns la discuția Casa de Sanatate
2 ani am lucrat la acelasi loc de munca, si dupa 6 luni nu mai imi aparea ca lasa de sanatate ca is asigurata si la anaf asa apaream cu uneke luni cu plata 0
Răspuns la discuția Indemnizatie copil
A spus ca nu beneficiez ,doar daca se schimba legea
Se poate platii la anaf contributile o luna da ,una nu ?
Si sa nu mi se plateasca sanatatea 1an si jumate
La anaf apar ca o luna cu cobtributii ,o luna cu 0
Răspuns la discuția Indemnizatie copil
Am vorbit cu contabila de la fostu loc de munca si a spus ca nu beneficiez de idemnizatie ,doar de alocatia de 200 lei
Răspuns la discuția Indemnizatie copil
Daca da ,ce acte ar trebuii
Daca angajatorul nu vrea sa mi le de,-a ,pot vorbii cu contabila sau la anaf
Pt a scoate adeverinta ?
Multumesc
Răspuns la discuția Indemnizatie copil
Decembrie 2016...decembrie 2018
Buna seara ,sunt din hunedoara ,mutata in timisoara cu sotul si sunt co asigurata in decembrie 2018 mi-am dat demisia de la locul de munca si in ianuarie am aflat ca sunt insarcinata acum am 4 luni jumate ,la sfarsitul lunii septembrie o sa nasc ,
Oare pot beneficiia de ceva bani ,idemnizatie
Am lucrat ca si cosmeticiana si maseuza la un salon