avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1056 soluții astăzi
Forum Activitate Rew3

Activitate Rew3

Multumesc frumos

Editat de moderator- nu este necesar sa citati mesajul anterior.
Am un credit ipotecar am angajat un avocat pentru a da in judecata banca pentru clauzele abuzive din contract ,avocatul a spus ca am pierdut procesul și acum nu imi da dosarul sa merg la un alt avocat sa ma ajute sa vad ce sa intamplat .Ce pot sa fac in aceasta privinta
As dori sa fac modificări în apartamentul ,doresc să sparg o cămară și să modific un perete de susținere daca se poate bineinteles. In bloc au mai modificat încă 2 vecini de pe coloane diferite. Ce anume ar trebui sa fac .Multumesc mult
Am reusit sa iau legatura cu vecinul ap.de la etajul 10 spune că dorește să își închidă balconul, eu intreb daca pot sa îi cer să suporte cheltuielile reparației din interiorul balconului meu
Cheltuielile le plătește curând banii intr-un cont .Datele pe care le stim e doar numele atât.Nu a lasat pe nimeni sa aiba grija de apartament,in 2017 a fost a văzut cum arată balconul și camera apatamentului meu a spus ca o sa închide balconul lui dar au fost vorbe in vânt și de atunci nu a mai dat nici un semn
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Multumesc frumos, dar problema este ca vecinul este plecat in america și nu sta nimeni acolo in acest caz cum se procedează. Multumesc mult
Locuiesc la etajul 9 al unui bloc de 10 etaje.In urma cu 3 ani vecinul de la etajul 10 si-a stricat balconul inchis cu sticla si cornier nu mai are tavan și nici lateralele ei de atunci la fiecare ploaie sau zăpada apa care cade la el in balcon sa infiltrat în pereții și tavanul balconului meu si toata tencuiala a căzut am reparat o data balconul izolat iar in scurt timp de toamnă și până primăvara balconul meu arată mai rau decat inainte de reparații plin de mucegai fara tencuiala. Vecinul de la 10 nu dorește ca sa isi închidă balconul, acum infiltratiile de apă au ajuns și pe tavanul si peretele care comunică cu balconul. Administratorul spune că nu e treaba lui asiguratorul nu despagubeste infiltratia de apă,totusi ce ar trebui să fac.Multumesc anticipat
Locuiesc la etajul 9 al unui bloc de 10 etaje, in urma cu 3 ani sa izolat blocul și vecinul de la etajul 10 si-a descoperit balconul (a stricat acoperișul și materialele balconului)
De atunci a început calvarul la fiecare ploaie neavând acoperit balconul i se umple de apă și se infiltreaza in pereți tavanul balconului meu etaj 9 e distrus tot balconul e plin de mucegai tencuiala a căzut decorativă de pe balcon a căzut.Vecinul de la 10 nu face nimic in nenumarate randuri l-am rugat să refacă acoperișul și nu dorește apa de ploaie a ajuns sa se infiltreze in pereții și tavanul camerei care comunică cu balconul.
Administratorul spune că nu e de competență sa ,asiguratorul spune că infiltrarea apei de ploaie nu se despagubeste,am suportat o data costurile refacerii balconului și în 6 luni balconul a ajuns mai rau.Va rog frumos sa ma indrumati. Multumesc anticipat