avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1380 soluții astăzi
Forum Activitate Byngars

Activitate Byngars

12 oct 1945. Are și pensie de handicap in prezent
Pensia de urmaș in plata pt soțul in viața este 50% sau cel puțin pensia minima pe țara Țin sa va spun căci pensia pe care tatăl meu a încasat-o ultima data era 800 lei iar mama a primit Înștiințare de la casa de pensii ca urmează sa primească in plata 295 lei pensie de urmaș Menționez ca au fost căsătoriți peste 55 de ani Menționez ca in prezent mama mai beneficiază de pensie de invaliditate de 350 lei
Discuție Munca parttime
Buna lucrez la stat cu norma întreaga m-aș putea angaja la privat la 4 ore sau chiar 8
Discuție Whatsapp
Nr meu este blocat pe whatsapp am încercat toate chestiile simple (resetare tel și alte chestii simple) nu știu ce sa mai încerc bine-nțeles ca am trimis mesaje in engleză la whatsapp dar răspunsurile au fost Sumare și banale iar eu m-a tot chinui de vreo 2 luni. Multumesc anticipat
Discuție Demisie
Firma la care lucrez își Închide punctul de lucru cu data de 1 Februarie mi-au promis in scris ca îmi vor da 2 salarii compensatorii dar nu mi-au prezentat încă contractul semnat și de directorul general iar acum mi-au spus ca trebuie să-mi dau demisia cu data de 1 Februarie oare ii corect Menționez ca sunt angajat la ei din 15 August 2018 . Va mulțumesc anticipat pt răspuns