avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 607 soluții astăzi
Forum Activitate andra3star

Activitate andra3star

chiar nu are idei nimieni despre continutul unei astfel de fise de post. va multumesc oricum1o seara buna!
buna seara dl Radu, si va multumesc totusi pt curiozitatea pe care a-ti avut-o de a-mi citi intrebarea. dorinta mea era sa primesc indrumari in ceea ce priveste obligativitatea de a emite un certificat de garantie, sau o declaratie de conformitate.nu stiu un cazul unei spalatorii de covoare ce anume trebuia emis, si cum ar trebui sa arate un astfel de certificat/garantie.daca m-am facut inteleasa astept un ajutor din partea dv. va multumesc, o seara frumosa!
buna ziua am o intrebare la dv legata de angajarea asociatului unic al unui srl pe postul de administrator?precizez ca asociatul unic este persoana straina si pt obtinerea unei autoriatii de munca in baza careia sa obtina si un permis de sedere, este nevoie sa fie angajat ca administrator. astept parereile dv. va multumesc. a inca ceva , care ar fi salariul obligatoriu pt o persoana straina?
sunt multe probleme pe care nu le cunosc, credeti-ma ca bunavointa am avut sa tot citesc pagini intregi de legi, dar tot nu sunt sigura si nu as vrea sa fac vreo prostie. am deschis o spalatorie de covoare, sc este la inceput, functioneaza pe baza declaratiei pe prop. raspunedere si nu stiu daca trebuie(cu siguranta trebuie)data o declaratie de conformitate, certificat de garanti. clientul cind se informeaza descpre serv noastre intreaba si ce fel de garantie primeste?daca sunt persoana cunoscatoare in acest domeniu al spalatoriilor astept citeva indrumari. va multumesc frumos!:">
buna ziua si va multumesc mult ca existati, poate puteti in vre-un fel sa ma ajutati, pt ca sunt disperata, nu gasesc si nici nu ma pot elucida ce ar trebuie sa containa o fp pt un operator spalator textile. va multumesc mult