avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 275 soluții astăzi
Forum Activitate Andreyene

Activitate Andreyene

Daca imi deschis un magazin impreuna cu inca doi asociati ,si dorim ca doar unul dintre noi trei sa fie angajat nu este mai avantajos pentru noi ca firma,adica mai putini bani cheltuiti?..iar daca ceilalti doi nu sunt angajati pot ajuta la magazin,de exemplu sa aprovizioneze sau sa aranjeze marfa pe raft?
Multumesc frumos pt ajutor
Si cum este la srl..sa spun ca prima luna iau marfa de 5000 lei ,platesc chiria 1000 lei si suntem noi asociatii angajati.la sfarsitul lunii am incasari de 7000 lei(e doar exemplu).din cei 7000 pot plati chiria pe luna urmatoare?pot sa iau si marfa din acesti bani?
Deci doresc sa deschid un magazin de haine second hand eu impreuna cu iubita mea si fratele ei.multi mi au spus sa fie srl .si doresc sa aflu daca putem sa lucram doar noi 3 in acest magazin,adica sa fim si asociati dar si angajati la magazin
Daca sunt asociat intr-o afacere impreuna cu inca 2 persoane cum e mai bine pentru afacere sa fim noi angajati sau sa angajam persoane?
Doresc sa aflu cum sunt percepute magainele de haine second hand in tara.Daca au succes aceste afaceri daca au un bun plan .daca este o afacere de succes..
Răspuns la discuția Infiintare firma
multumesc frumos pentru raspuns.mi a-ti dat foarte multe detalii .multumesc
Răspuns la discuția Infiintare firma
Mai am o nelamurile. De exemplu cand deschid magazinul cumpar marfa de 3000 lei ,platesc chiria pe spatiu si am doi angajati dintre care unul eu.sa spunem ca o sa am profit 2000 lei din acei bani pot sa mai cumpar marfa si sa platesc chiria si angajatul sau trebuie sa scot bani doar din buzunar si de profit nu ma ating
Răspuns la discuția Infiintare firma
Mai am o nelamurile. De exemu cand deschid magazinul cumpar marfa se 3000 lei ,platesc chiria pe spatiu si am doi angajati dintre care unul eu.sa spunem ca o sa am profit 2000 lei din acei bani pot sa mai cumpar marfa si sa platesc chiria si angajatul sau trebuie sa scot bani doar din buzunar si de profit nu ma ating
Doresc sa imi deschid un magazin de second hand eu impreuna cu prietena mea .si doresc sa mai am unu sau doi angajati.. cum ar trebui sa procedez il legatura cua ceasta afacere?