avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1941 soluții astăzi
Forum Activitate negre.marius

Activitate negre.marius

Buna am si eu o intrebare in legatura cu trecerea frontierei.
Doresc sa merg in concediu cu sotia si baiatul care este minor (17 ani) stiu ce acte am nevoie pentru a iesi din tara .Problema mea este ca baiatul minor va ramane in vacanta pe teritoriul Germaniei la frati mai mari, si nu stiu daca trebuie facut vreun document de inputernicire in acest sens sau nu.Se poate intoarce cu fratele inapoi in tara sau trebuie facute niste demersuri?
Discuție Succesiune
Buna as avea o intrebare daca ma poate ajuta cineva.
In 1995 Bunicul soției a decedat iar mostenitori au ramas 2 baieti si 2 fete in total 4 pers. La 6 luni dupa unchiul sotie cel mai mic dintre frati a facut succesiune doar ca unul dintre frati nu a putut veni la semnat iar cazul a ramas asa doi frati au semnat si unul nu.
Intrebarea mea este?
Acum trebuie redeschis de la zero sau cele doua semnaturi sunt valabile?
Buna. Am vandut un autoturism iar noul proprietar a zis ca o trece pe iel,doar ca inainte so inmatriculeze pe dansu la randul sau a vanduto iar dupa dosar nu a mai venit nimeni. Am fost la politie si mi sa zis sa fac reclamatie in instanta si asa pot rezolva prblema.
Dar ce doresc eu sa stiu este cum deschid eu dosar in instanta sau este nevoie de avocat ?